Dva plastbetónové reliéfy od sochárov Alexandra Viku a Miloslava Suchára sa nachádzajú na terase doskového paneláku na Vavilovovej ulici. Jeden na severnej a druhý na južnej atike fasády. Aj keď bola fasáda zateplená, reliéfy boli ponechané na pôvodnom mieste, kde sa v parteri a na terase domu do 90. rokov 20. storočia nachádzal Klub mladej rodiny.
Reliéf na južnej fasáde pozostáva z dvoch oddelených častí. V hornej obdĺžnikovej časti komponovanej vertikálne sa nachádza reliéf zobrazujúci rodinu, tematicky vychádzajúci z pôvodnej funkcie priestorov. V stredovej osi je umiestnené dieťa a vedľa neho symetricky na ľavej strane otec s druhým dieťaťom v náručí a napravo matka, obaja rodičia držia dieťa za ruky. Postavy sú silno geometricky štylizované, bez detailov, schematicky zachytené z profilu. Figúry rodičov vypĺňajú celú výšku reliéfnej platne. Samotný reliéf je nízky, pôsobí lineárne až plošne, je vytvorený vrstvením plánov, ktoré sa okolo siluety jednotlivých figúr pravidelne vrstvia (evokujú vrstevnice). Pozadie nie je definované, vyniká hladký povrch plastbetónu, ktorý farebne i materiálom korešpondoval s pôvodnou fasádou. Rázna geometrická štylizácia výrazne vertikálnych figúr je typická pre neskoršie diela sochára a medailéra A. Viku, ktorý pred 1989 vytvoril niekoľko významných pomníkových realizácií.
Podobným spôsobom, ako sú stvárnené figúry, je typograficky poňaté písmo na druhom, menšom, obdĺžnikovom horizontálne komponovanom reliéfe, ktorý je umiestnený tesne pod figurálnym reliéfom. Nápis Klub mladej rodiny je komponovaný na stredovú os, v troch riadkoch vypĺňa celú plochu. Reliéf sa, žiaľ, dosť stráca na opustenej zanedbanej terase (aj vzhľadom na to, že vedľajšiu budovu v súčasnosti rekonštruujú a prechod do nej nie je možný).
Identický nápis sa nachádza aj na južnej strane terasy, na atike, priamo nad stredom prejazdu (či pasáže). Je to to isté písmo, rovnako komponované, len rozmer platne je o niečo väčší, čím pôsobí monumentálnejšie.
V zaniknutých priestoroch Klubu mladej rodiny v súčasnosti sídlia dve pobočky petržalskej knižnice. V interiéri knižnice sa na stenách nachádzajú dva zaujímavé geometrické reliéfy od architekta I. Szalaya z roku 1988.
PK
Stav výskumu ku dňu 6. 8. 2024.