Počas komplexnej obnovy Primaciálneho námestia našli v roku 1977 stredovekú, dlho nepoužívanú studňu. Zaujímavé je, že tak ako studňa na Župnom námestí ani táto nie je zakreslená na tzv. Neyderovom pláne Prešporka, ktorý pochádza z roku 1820 a zobrazuje aj jednotlivé studne či iné menšie objekty v meste.
Pôvodnú podobu nadzemnej časti studne nepoznáme. Preto nad jej podzemným telesom sochári a architekti Ladislav Snopek, Ladislav Šichman a Ladislav Beisetzer umiestnili nový mohutný kamenný prstenec. Otvor do studne v hornej rovine prstenca zabezpečili modernou horizontálnou mrežou odliatou z bronzu vo forme navzájom voľne pospájaných nepravidelných sústredných obručí, ktorú v strede akcentuje kruhová plocha s plastickým erbom mesta Bratislavy.
V hornej časti bočnej plochy kamenného prstenca je plastický majuskulný nápis sprostredkúvajúci najdôležitejšie informácie o objekte:
NAJDENÉ
°
OBNOVENÉ
1977.
Aj s odstupom času sa prístup autorov ukazuje ako vhodný v prípadoch zaniknutých alebo fragmentárne zachovaných historických objektov, ktorých pôvodná podoba dnes nie je známa. Moderný novotvar predstavuje súdobú pripomienku objektu bez toho, aby sa vytvárali rôzne pseudohistorické interpretácie alebo gýčové nápodoby.
PB
Stav výskumu ku dňu 5. 5. 2023.