Fontána tvorí súčasť terasovitého námestíčka, ktoré kopíruje svahovitý terén v tejto časti Karlovej Vsi. Pozostáva z troch kaskádovito pospájaných nádrží, z ktorých padá voda cez zaoblené kamenné stupne. Prostredná obdĺžniková nádrž je menšia. V hornej aj dolnej nádrži sú osadené zostavy zaoblených betónových striešok na stĺpikoch. Tvarom pripomínajú hríby alebo dáždniky a od toho sa odvíjajú aj hovorové pomenovania fontány. Nádrže lemuje široký travertínový múrik vhodný na posedenie.
Symetricky po oboch stranách fontány vedú schody spájajúce hornú a dolnú terasu námestia. Vnútro fontány je vyložené novšou modrou sklenou mozaikou. Pôvodný povrch hríbikov bol z priznaného pohľadového betónu s hrubšou štruktúrou a ladil so sivobielou farbou travertínu. Pri neskorších úpravách betónové hríbiky z neznámych dôvodov natreli hrubými vrstvami farieb, donedávna zelenkavo-tyrkysovými, pri poslednej úprave hnedými. Tieto zásahy možno súvisia s funkčnosťou fontány, nemajú však veľa spoločného s pôvodným autorským návrhom. Zmenou štruktúry a farby povrchu sa zmenil aj efekt vody stekajúcej po strieškach.
Námestíčko s fontánou stojí blízko kultúrneho centra Kamel a stalo sa obľúbeným komunitným priestorom na koncerty, tanečnú školu či ďalšie aktivity. O to viac by si zaslúžilo skultivovanie v zmysle pôvodného autorského návrhu namiesto pravidelného natierania nevhodnými farbami.
Stav výskumu ku dňu 15. 11. 2022.
ZD