Fontána s neobvyklým členením sa nachádza na zložitom svahovitom pozemku pri križovatke úzkych ulíc. Na trojuholníkovej parcele sa architektovi podarilo vytvoriť parčík, v ktorého spodnom cípe umiestnil fontánu s priľahlou dláždenou piazettou. Terakotový odtieň a typ dlažby je rovnaký ako na neďalekom Jurigovom námestí.
Fontána pozostáva z lichobežníkovej dolnej nádrže, nad ktorou je konzolová menšia nádrž s dýzou vystrekujúcou silný prúd vody nahor. Cez zaoblenú konzolovú časť padá voda širokým prúdom do dolnej nádrže, kde sa zachovali dýzy, z ktorých mala tiež striekať voda do výšky.
Do priestoru dolnej nádrže presahuje betónový kváder. Mal slúžiť ako podstavec pre sochu, ktorá však nebola realizovaná. Jej autorom mal byť Pavol Tóth.
Fontánu, aj keď nebola dokončená, spustili začiatkom sedemdesiatych rokov. S prestávkami však fungovala len niekoľko rokov. Pri výstavbe fontány použili obklad zo svetlých štvorcových kachličiek v nádržiach a obdĺžnikových kachličiek na vrchnej časti obvodových múrikov. Po rokoch neúdržby a mechanickom poškodení vandalmi zostali obklady v zlom stave. V rokoch 2016 a 2017 Generálny investor Bratislavy realizoval opravu fontány aj kompletnú výmenu obkladov. Z neznámeho dôvodu však nepoužili pôvodný tvar ani jednotnú farebnosť ako v pôvodnom projekte. Vnútorný obklad nádrží realizovali z modrej sklenej mozaiky a múriky obložili tmavším hnedým obkladom s hrúbkou vhodnou skôr do interiéru. Univerzálnou modrou sklenou mozaikou obložili aj nevyužitý podstavec sochy. Časti mozaiky sú už obité.
Fontána sa zachovala v tvare aj funkčná a v lete efektívne ochladzuje okolie. Potrebuje však odborné posúdenie a citlivejší prístup pri voľbe farieb či kvality materiálov.
Stav výskumu ku dňu 15. 11. 2022.
ZD